Uwaga!!! 

Zapisy i wykłady na kurs prawa jazdy kat. B prowadzone są  w każdą środę o godz. 17.00  w sali nr 5

Zgłoszenia pod nr

603581601

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Dzień Otwarty 2018

25 kwietnia 2018 roku drzwi Powiatowego Zespołu nr 6 w Brzeszczach zostały otwarte dla gimnazjalistów, ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych ofertą szkoły.

Na ten dzień zostali zaproszeni liczni goście, dzięki którym szkoła w sposób atrakcyjny mogła zaprezentować swoje kierunki kształcenia. Ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która licznie zgromadziła się na parkingu przed szkołą, cieszyły się pokazy sprzętu Straży Granicznej oraz Inspektoratu Transportu Drogowego oraz pokazy Policji. Od niedawna w naszej szkole kształcimy młodzież w kierunku technik logistyk z innowacją służby mundurowe. Młodzież może również rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w kursach ratownictwa medycznego organizowanych przez uczelnie wyższe. Atrakcyjne pokazy ratownictwa w postaci uwalniania rannego z wraku  zaprezentowały Służba Maltańska z  Bielska-Białej oraz Centrum Służb Ratowniczych z  Limanowej.

 

 Oprócz widowiska przed szkołą, również w salach lekcyjnych miały miejsce bardzo ciekawe zajęcia promujące poszczególne kierunki kształcenia. Uczniowie mogli podziwiać prezentacje eksperymentów fizycznych i chemicznych, które przygotowali  studenci Uniwersytetu Rozwoju z Chorzowa, a także pokazy kosmetyczne reklamujące kierunki w szkole branżowej. Młodzież mogła wziąć udział w warsztatach kaligrafii japońskiej i origami, a także wykazać się wiedzą i umiejętnościami w quizach i krzyżówkach językowych. Chwilą relaksu i odpoczynku dla zwiedzających był  spektakl ”Szkoła na Olimpie” przygotowany przez uczniów Szkolnego Koła Teatralnego.

 Swoje stoisko zaprezentowała Jednostka Strzelecka Związku Strzeleckiego – „Strzelec” z Oświęcimia i Bielska Białej.

Spółka Turon Wydobycie S.A. wsparła stoisko ze sprzętem górniczym i materiałami promocyjnymi. W pokazach sprzętu ratowniczego wzięli udział ratownicy ze Stacji Ratownictwa Zakładu Górniczego Brzeszcze oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia.  Prezentacje  przygotowały również firmy logistyczne Ceva i Raben.

Na zakończenie imprezy odbył się Turniej Młodzieżowych Drużyn OSP objęty patronatem Starosty Oświęcimskiego, w którym rywalizowało 6 zespołów z całego powiatu oświęcimskiego. Zwyciężyła OSP Przecieszyn, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Pisarzowice, a trzecie OSP Bór. Pierwsze trzy drużyny uhonorowane zostały pucharami i atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Starostę Oświęcimskiego oraz Burmistrza  Brzeszcz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

 Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje spodobały się gimnazjalistom na tyle, że wybiorą naszą szkołą w dalszym etapie kształcenia. Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć

Szkoła na Olimpie

 • ath.jpg
 • Ceva.jpg
 • dhl-express-vector.jpg
 • erasmus-plus.jpg
 • galeriaksiazki.jpg
 • logo-aszw_m.jpg
 • logo db schenker.jpg
 • logostraz_psp_m.jpg
 • logo TNT.jpg
 • main_ok_01.jpg
 • MGW.jpg
 • modernizacjaksztalcenia.jpg
 • ock.jpg
 • polaris.png
 • politechnikas.jpg
 • pwsz.jpg
 • pz6.jpg
 • t1_wsfip.jpg
 • tauron_2.jpg
 • Tauron_wydobycie_logo_m.jpg